Jizerské hory

... všechno co jste chtěli vědět o Jizerkách, ale báli jste se zeptat

Úvod > Aktuality > Výška sněhové pokrývky, aneb jak vlastně sněžilo?
Úvod Mapa WWW odkazy Anketa Vrcholová knížka

Výška sněhové pokrývky, aneb jak vlastně sněžilo?

21.11.2005 - Martin Tržický
Každého většinou zajímá aktuální výška sněhové pokrývky. To dnes není problém, neboť sněhové zpravodajství nalezneme jak na internetu, tak i v televizních či rozhlasových relacích a v tisku. Možná jste si ale někdy položili otázku: jak vlastně sněžilo? A takové informace už jednoduše k mání nejsou.
Mě například zajímalo, jak se vyvíjela výška sněhové pokrývky v Jizerských horách minulou zimu 2004/2005. Obrátil jsem se tedy na Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), avšak jejich časové řady se musí kupovat.
Za minulé zimní období si tak musím vystačit s několika údaji, které jsem si nepravidelně zaznamenával v období 30.3.2005-15.5.2005. Zde jsou k dispozici příslušné grafy pro meteorologické stanice v Bedřichově a na Souši:
Maximální výška sněhové pokrývky byla na obou stanicích naměřena 14. března 2005, a to 235 cm v Bedřichově a 230 cm na Souši.
 
Na tuto zimní sezonu 2005/2006 jsem však již připraven, a od 15. listopadu denně zaznamenávám vývoj sněhové pokrývky v uvedených lokalitách tak, jak je zveřejňuje ČHMÚ. Grafy můžete sledovat na nové stránce: Výška sněhové pokrývky.

Související odkazy:
Sněhové zpravodajství ČHMÚ
Výška sněhové pokrývky

Diskuze

zatím bez příspěvků
< přidat >

www.jizerky.eu


Aktuálně


Nejžádanější


Statistiky