Jizerské hory

... všechno co jste chtěli vědět o Jizerkách, ale báli jste se zeptat

Úvod > Aktuality > Co bude s jizerskohorskou zubačkou?
Úvod Mapa WWW odkazy Anketa Vrcholová knížka

Co bude s jizerskohorskou zubačkou?

29.11.1999 - Martin Tržický
Sdružení obcí "Jizerská dráha" na své mimořádné valné hromadě odsouhlasilo navrácení pronajatých tratí zpět Českým drahám. Stalo se tak poté, co společnost GJW (dosavadní provozovatel regionálních tratí včetně unikátní ozubnicové železnice Tanvald - Harrachov) odstupuje od smlouvy s Jizerskou dráhou. Důvodem má být nerentabilita provozu (důvod viz předchozí zpráva).
Po pěti měsících, kdy se ukázalo že tyto tratě lze provozovat s nižšími provozními náklady a s větším počtem spojů, se tak Českým drahám vrací tratě, které původně odmítly provozovat. Od 1.12.1998 však hodlají převzít provoz a podle slov (wav 100KB) generálního ředitele ČD D. Zeleného dokonce zachovat stávající počet spojů. Původní postoj ČD označil ředitel Zelený za chybu (wav 102KB) a zároveň přislíbil zachování (wav 82KB) stávajících pracovních míst. Pravdou je, že vzhledem k předpisům ČD bude počet pracovníků ještě rozšířen.
Současný rozsah spojů zůstává zachován, ovšem jízdné se v pásmech nad 10 km zvyšuje. S vydáním nového jízdního řádu v květnu 1999 se jistě dočkáme změn. Otázkou stále zůstává, bude-li zprovozněn úsek do Polska.
Názor o tom všem nechť si laskavý čtenář udělá sám...

Podle vysílání ČRo ze dne 29.11.1998.
Staré informace o původních záměrech Jizerské drány jsou k nahlédnutí v časopise Železničář.

Diskuze

zatím bez příspěvků
< přidat >

www.jizerky.eu


Aktuálně


Nejžádanější


Statistiky